آکادمی برنامه نویسان

لوگو

چگونه با یاد گیری برنامه نویسی به بازار کار راه پیدا کنیم؟

  • یکشنبه 1 اسفند 1400
  • 4821 بازدید

بازار کار برنامه نویسی در صورتی پررونق است که مهارت فنی تان بالا باشد. بسته به نوع زبان و نحوه یادگیریتان ومهارتتان بازار کار برنامه نویسی متفاوت است

چگونه با یاد گیری برنامه نویسی به بازار کار راه پیدا کنیم؟

حتما شما هم شنیده اید بازار کار برنامه نویسی پررونق است برنامه نویسان نانشان در روغن است و...شاید تمام این حرفها درست باشد ولی بازار کار برنامه نویسی پر رونق و کارو بارش سکه است که در کار خود حرفه ای و مهارت لازم را داشته باشد و یا اطلاعات خوبی از زبان برنامه نویسی دارد به خوبی بتواند پروژه های دریافتیش را به پایان برساند و در کل عملکرد خوبی در زمینه کاری خود داشته باشد.

برنامه نویسی و بازار کار

برنامه نویسی را مجموعه دستورالعمل هایی معرفی می کنند که کارش طرح ساختارهای منطقی برای خوانده شدن توسط کامپیوتر است. چگونه با یادگیری برنامه نویسی به بازار کار راه پیدا کنیم؟ برنامه نویسی زبانهای مختلفی دارد که هر کدام برای کاربرد های متفاوتی به کار می رود بنابراین همه چیز از زمانی آغاز می شود که شما یک زبان برنامه نویسی را انتخاب می کنید تا بیاموزید، این که بازار کار کدام زبان برنامه نویسی داغ تر است به معلومات شما و مهارت فنی شما در برنامه نویسی بستگی دارد. این موضوع که شما چگونه و چطور آموزش دیده باشید می تواند نقش موثری در موفقیت یا شکست شما در این زمینه علمی داشته باشد. بهترین روش برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی شرکت در کلاس های آن است این که شما به طور خودخوان بتوانید به یک زبان برنامه نویسی مسلط شوید یک تصور پوشالی است. منابع یادگیری متعددی در اینترنت و فضای مجازی تبلیغ می شود که بیشتر باعث سردرگمی شما خواهد شد. شروع یادگیری می تواند راهی برای رسیدن به اهداف اقتصادی و کاری شما باشد.

یادگیری برنامه نویسی

یادگیری برنامه نویسی با ورود به بازار کار برنامه نویسی ارتباط مستقیمی دارد این قانون برای تمام زبان های برنامه نویسی یکسان است این موضوع که شما چه زبانی را یاد بگیرید تا زودتر وارد بازار کار برنامه نویسی شوید اصلا جمله و تفکر صحیحی نیست برنامه نویسی دانشی است که نیاز به مهارت و اطلاعات دارد در واقع یادگیری و توان اجرایی فرد نقش مهمی در موفقیت و شکست او بازی می کند. یادگیری می تواند سکوی پرتاب یک برنامه نویس باشد چگونه یادگرفتن و چگونه عمل کردن مهم است. برای این که درهای بازار کار برنامه نویسی به رویتان باز شود باید صحیح یاد بگیرید و تبعا مهارت فنی لازم را داشته باشید حفظ کردن طوطی وار کد ها به کارتان نخواهد آمد بلکه درک و نحوه به کار گیری صحیح قوانین و اصول برنامه نویسی در این راه می تواند کارگشا و موثر باشد. این که تجربه ی کاری داشته باشید مهم است اما کافی نیست برنامه نویسانی که به درستی زبان مورد نظر را یاد گرفته باشند در پایان دوره و فورا می توانند وارد بازار کار برنامه نویسی شوند، پس یادگیری و نحوه یادگیری بسیار در این موضوع موثر است. چگونه برنامه نویسی را یاد بگیریم تا بتوانیم وارد بازار کار شویم؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

چگونه برنامه نویسی را یاد بگیریم تا بتوانیم وارد بازار کار برنامه نویسی شویم

برنامه نویسی رشته ها و دسته بندی خاص خود را دارد، انواع برنامه نویسان که در دسته برنامه نویسان توسعه دهنده بک اند، فول استک، فرانت و موبایل قرار دارند که هر بازار کار مخصوص خود را دارند که در ایران و جهان متفاوت است. در ایران تمام زبان های برنامه نویسی پتانسیل بالایی برای کار دارند و بازار این رشته بازار کار آن گسترده است که هر فردی در هر زبانی و هر رسته ای که ورود کند در پایان اگر یادگیریش صحیح باشد و مهارت فنی لازم را داشته باشد قطعا می تواند وارد بازار کار برنامه نویسی شود. به شرطی که با ابزارهای قدرتمند و پلتفرمهای روز آشنایی لازم را داشته باشد و با آنها کار کرده باشد. بخش زیادی از یادگیری برنامه نویسان بر می گردد به نحوه آموزش و محیط آموزشی. فرآیند یادگیری زمانی تکمیل می شود که فرد آموزه های خود را به کار بسته و از آن استفاده کند. پس عملی یاد بگیرید و آنچه را آموخته اید پیاده سازی نمایید تمرین در برنامه نویسی خیلی زود تبدیل می شود به تجربه و مهارت، و هر فردی در این راه مهارت داشت می تواند امیدوار باشد دروازه های بازار کار برنامه نویسی برایش چار طاق باز است.

چگونه با یادگیری برنامه نویسی به بازار کار راه پیدا کنیم؟

بیش از نود درصد افرادی که به سمت برنامه نویسی روی می آورند، با هدف رسیدن به درآمد از طریق یادگیری برنامه نویسی می باشند. روش های مختلفی برای پول در آوردن از برنامه نویسی است با عنوان مثال طراحی وب، که یکی از شاخه های پر طرفدار برنامه نویسی است و برنامه نویس می تواند به صورت فریلنسری پول در بیاورید و یا استخدام شود. پروژه ای و شخصی کار کند یا با تیمهای بزرگ همراه شود. استارت آپ های بسیاری به دنبال طراح وب و سایر افراد متخصص برنامه نویسی هستند و شرکت های زیادی نیاز دارند به کسی که اپلیکیشن ها مختلف آنها را بسازد؛ توسعه دهندگان هم که جای طرفداران خود را دارند. تنها قدمی که شما باید بردارید این است که به درستی یاد بگیرید این که بتوانید آنچه را آموزش دیده اید پیاده سازی کنید خود اولین گام برای ورود به بازار کار برنامه نویسی است. مشخصات هر فرد و یا شرکت و سازمانی که می خواهد با شما کار کند و یا پروژه ای به شما بدهد از شما نمونه کار می خواهد پس برای خود چند نمونه کار درست کنید نمونه کارها تاثیر زیادی بر تصمیم گیری یک استارت آپ و یا شخص و شرکت دارد تا به شما پروژه بدهند یا خیر، شما با نمونه کارهایتان قضاوت می شوید.

ارتباط مهارت در برنامه نویسی و بازار کار

قطعا افرادی که مهارت بالاتری دارند (در هر رشته ای) موفق تر هستند و شانس ورودشان به بازار کار بیشتر است. ارتباط مستقیمی بین مهارت در برنامه نویسی و ورود به بازار کار وجود دارد البته همه از ابتدا برنامه نویس نبوده اند از نقطه ای شروع کرده اند و همین نقطه شروع تعیین می کند شما چگونه ادامه راه را بروید. ما در اینجا به معرفی آموزشگاهی می پردازیم که می توانید برنامه نویسی را به صورت دقیق و اصولی در آن بیاموزید و مهارت کسب کنید، آموزشگاه برنامه نویسان یکی از مراکز معتبر برگزار کننده دوره های تخصصی برنامه نویسی از مبتدی تا پیشرفته است که کار با ابزارهای واقعی و پلتفرم های بروز دنیا را در دستور کار خود دارد و آموزش مهارت های فنی از اصول اصلی برنامه آموزشی این آموزشگاه است که با اعطای مدرک معتبر و با بهره گیری از اساتید مجرب و کاردان همواره زمینه های ورود به بازار کار برنامه نویسان تازه کار را فراهم می آورد.

مشاور پروژه های برنامه نویسی و بازاریابی الکترونیکی

آیا نیاز به یک مشاور حرفه ای و مجرب در پروژه های برنامه نویسی و یا پروژه های بازاریابی الکترونیکی خود دارید ؟

مهندس ایمان مدائنی مدرس بین المللی و رسمی مایکروسافت، مدیر و موسس انجمن برنامه نویسان و آموزشگاه برنامه نویسان ، دارای مدارک رسمی Microsoft Certified Trainer - MCT و MCSD و MCP و MCSE و MCSA از مایکروسافت، مشاور چندین سازمان و ارگان دولتی و شرکت های خصوصی، می تواند در این مسیر شما را همراهی نماید.

آخرین مقالات

مشاهده همه

تقدیرنامه ها